انواع شیرینی, شیرینی تر, شیرینی ها, کیک

کاپ کیک

کاپ کیک نوعی کیک کوچک است که برای یک نفر آماده می‌شود. ترکیبات این کیک مانند دیگر کیک‌ها شکر، کره، آرد و تخم مرغ است که در قالب‌های فویلی یا کاغذی به شکل فنجان و یا در خود فنجان پخته شده و معمولاً روی آن‌ها با استفاده از آیسینگ یا خامه تزیین می‌شود. از آنجایی که این کیک‌های کوچک و فانتزی توانسته‌اند طرفداران بسیاری را به خود جذب کنند.

ایده پختن کیک‌های فنجانی و کوچک برای اولین بار در سال ۱۷۹۶ در کتاب آشپزی توسط امیلیا سیمونز ارائه شده است او در کتاب خود به پختن نوعی کیک با بافت نرم و سبک داخل فنجان‌های کوچک اشاره‌ کرده است؛ با این حال نام کاپ کیک برای اولین بار در سال ۱۸۲۸ به وجود آمد آن هم وقتی که الیزا لسلی نویسنده و متخصص مشهور آشپزی، کتاب آشپزی خود به نام Receipts را که شامل اولین دستور تهیه کیک فنجانی بود منتشر کرد.

همان‌طور که گفتیم امروزه کاپ‌کیک‌ها در طعم‌ها و شکل‌های بسیار متنوعی آماده می‌شوند. اما برخی از انواع کاپ‌کیک‌ها طرفداران بیشتری دارند در تصویر زیر می‌توانید انواع کیک فنجانی با طعم‌های مختلف را مشاهده کنید:

کاپ کیک

کاپ کیک ها  انتخاب جذابی و هیجان انگیزی برای پذیرایی، مهمانی، مراسم عروسی و تولد ها  هستند. این کاپ کیک ها تزیینات متنوعی دارند و گزینه های متعددی را پیش روی مهمان قرار می دهد. بنابراین افراد حاضر در مهمانی با هر سلیقه ای که دارند  می توانند از بین کاپ کیک های ژله ای، شکلاتی و حتی میوه ای یک کیک خوش طعم را انتخاب کرده و نوش جان کنند.

عروس و دامادهایی که از نوآوری های کیک و شیرینی استقبال می‌کنند و مایل به برگزاری جشن عروسیِ متفاوتی هستند نیز نسبت به  کاپ کیک‌ نظر مثبتی دارند. کاپ کیک‌ها هم‌چنین قابلیت ارایه‌ی متنوع‌تری را در مجلس عروسی و جشن تولد نسبت به کیک‌های قالبی دارا می‌باشند. روش ارایه‌ی کاپ کیک‌ها در چهارچرخه‌ی تزیین شده و فانتزی همراه با انواع بستنی و یا روش آبشارِ شکلاتی از جمله‌ روش‌های ارایه‌‌ی کاپ کیک‌ در جشن‌های تولد و عروسی می‌باشد.

شیرینی سرای کندو ارائه دهنده انواع کاپ کیک در تنوع زیاد و همچنین کیک های تولد جذاب و متنوع  برای مراسم ها و مناسبت های گوناگون
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *