انواع شیرینی, شیرینی تر, شیرینی ها, کیک

کیک تولد

کیک تولد یکی از ملزومات برگزاری چشن تولد است. حتی اگر جشن هم نگیریم اگر بخواهیم یکی از عزیزانمان را در روز تولدش خوشحال کنیم یک کیک تهیه می کنیم. کیک تولد یک عبارت است که علی رغم تنوع فراوانی که دارد، در سراسر جهان و بین میلیاردها انسان، دارای یک مفهوم مشترک است. کیکی معمولا چند لایه، به همراه خامه یا دیگر مواد و دارای تزییناتی خاص، که خوراکی اصلی جشن تولدها به حساب می‌آید.

تاریخچه کیک تولد

یونانیان باستان اولین کسانی بودند که در جشن سالروز تولد، کیک طبخ کردند. یونانیان این کیک‌ها را به عنوان یک دسر خاص برای سالروز تولد در نظر گرفته بودند. این کیک‌ها به شکل ماه درست می‌شد و روی آنها با شمع تزیین می‌شد. هدف از این امر این بود که آنها در این روز به خصوص به آرتمیس (خدایگان ماه) ادای احترام کنند. فلسفه‌ی روشن کردن شمع‌های روی کیک و فوت کردن آن، اعتقاد یونانیان به این نکته بود که با این عمل آرزوهایشان را به اطلاع خدایان رسانیده و به آن آرزوها خواهند رسید.

رفته رفته با گذشت زمان کیکهای تولد شکل تازه ای به خود گرفتند و تزئینات خاص تر و کامل تری برروی آن انجام شد. در قرن ۱۸ میلادی، همراه با انقلاب صنعتی و در دسترس قرار گرفتن وسایل و تجهزات آشپزی و شیرینی‌پزی، و مقرون به صرفه‌تر شدن آنها، قیمت آن  هم کاهش یافت. در کنار آن تولید اینگونه کیک‌ها به شکل قابل ملاحظه‌ای بیشتر شد و طبقات غیر ثروتمند نیز توان خرید آن را به دست آوردند.

یک کیک تولد خوب، نه تنها باید از ظاهری جذاب برخوردار باشد، باید طعم و مزه خوبی هم داشته باشد. مهم‌ترین نکته این است که طعمی را انتخاب کنید که اکثریت افراد حاضر در میهمانی را خشنود کند. شما باید هم در مورد طعم خود کیک، هم مواد بین لایه‌های آن و هم رویه خامه‌ای کیک تصمیم‌گیری کنید.

شیرینی سرای کندو ارائه دهنده انواع کیک تولد در طرح ها و طعم های متنوع و جذاب ، مجموعه شیرینی کندو آماده سفارش گیری از مشتریان گرامی برای جشن ها و مهمان های شماست. در کندو  شما میتوانید از کیک های آماده و طراحی شده خریداری کنید و یا مطابق سلیقه خودتان کیک مورد نظرتان را سفارش دهید. 
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *