انواع شیرینی, دسته بندی نشده, شیرینی تر, شیرینی ها, کیک

کیک فوندانت

فوندانت نوعی تزیین خوراکی است که در صنایع ساخت کیک و شیرینی کاربرد زیادی دارد. از خمیر فوندانت عموما برای تزیین لایه های رویین و تزییناتی مانند گل و عروسک های فانتزی بر روی انواع کیک و کاپ کیک استفاده می شود. از مزیت ویژه فوندانت می توان به رنگ پذیری و شکل دهی آسان و همچنین ماندگاری طولانی در مقابل فاسد شدن اشاره کرد.

فوندانت از آب، قند، ژلاتین و گلیسرول ساخته می‌شود. انواع فوندانت از لحاظ ظاهری و شکل فیزیکی به دسته های زیر تقسیم می شود:

فوندانت مایع

فوندانت مایع، ترکیبی کرم مانند است که برای پر کردن داخل یا پوشش دادن کیک، شیرینی،‌ نبات یا آب‌نبات استفاده می‌شود. ساده‌ترین فوندانت از شکر و آب ساخته می‌شود که با ژلاتین و گلیسرین مخلوط شده‌است. و تا مرحله‌ای پخته می‌شود که بصورت توپ نرمی درآید و سپس کمی سرد می‌شود و مخلوط می‌شود یا زده می‌شود تا هوا با آن مخلوط شود، تا وقتی که به توده‌ای کدر با بافتی کرمی تبدیل شود. همچنین سایر مواد طعم دهنده و مواد رنگ‌دهنده مختلف نیز استفاده می‌شوند. کیک‌هایی که با فوندانت تزیین می‌شوند معمولا با فوندانت مایع پوشیده می‌شوند.

فوندانت خمیری

خمیر فوندانت معمولا برای تزیین کیک های تولد و عروسی استفاده می‌شود. فوندانت روز به روز رواج بیشتری می‌یابد. خمیر فوندانت با ژلاتین و گلیسرینی ساخته می‌شود که درجه غذایی دارد و قند را در حالت انعطاف‌پذیر حفظ می‌کند و ترکیبی خمیر مانند ایجاد می‌کند. همچین می‌تواند با استفاده از پودر قند و مارشمالوی مذاب ساخته شود. خمیر فوندانت مانند خمیر سختی که پای را می‌پوشاند باز شده و برای پوشاندن کیک استفاده می‌شود.خمیر فوندانت تجاری که در دمای اتاق پایدار است عمدتا از شکر و روغن هیدروژنه ساخته می‌شود.

فوندانت مجسمه سازی

فوندانت مجسمه‌سازی مشابه خمیر فوندانت است اما قوام سخت‌تری دارد، که باعث می‌شود به ترکیب خوبی برای مجسمه‌سازی تبدیل شود.خمیر قند یا خمیر گام مشابه خمیر فوندانت است، اما نهایتا کاملا سخت می‌شود و بنابراین برای تزئینات کیک بزرگتر مثل شکل عروس و داماد، گل های بزرگتر، و غیره استفاده می‌شود.

 

علل افزایش استفاده از فوندانت در صنایع کیک و شیرینی این است که فوندانت خمیری، جنسی سفت دارد و برای شکل دادن و ایجاد طرح های فانتزی مناسب است. همچنین قابلیت رنگ پذیری دانه هایی بلور شکر و سفید بودن پایه آن، مزیت بزرگی برای ایجاد جذابیت های بصری در ساخت کیک است. به شکلی که تمام ابزار و قابلیت هایی که در ایجاد آثار هنری دستی در زمینه هایی مانند گل چینی یا خمیر بازی قابل تعمیم به شکل دهی خمیر فوندانت است. از لحاظ مواد غذایی، فوندانت مانند قند و شکر، یک منبع تامین انرژی است. همچنین به علت اشباع بالای قند، ماده ای است که به آسانی فاسد نمی شود و مانگاری طولانی تری نسبت به سایر تزیینات خوراکی کیک و شیرینی دارد.

شیرینی سرای کندو ارائه دهنده انواع کیک ها روکش فوندانت در طرح ها و طعم های متنوع و جذاب ، مجموعه شیرینی کندو آماده سفارش گیری از مشتریان گرامی برای جشن ها و مهمان های شماست. در کندو  شما میتوانید از کیک های آماده و طراحی شده خریداری کنید و یا مطابق سلیقه خودتان کیک مورد نظرتان را سفارش دهید. 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *